Od 2020 r. jestem mentorką polsko-irańskiego programu edukacyjnego Design Across Borders / Design Bez Granic.
Projekty_
Odpowiedzialność technologiczna
Żyjemy w świecie gdzie za pomocą naszego smartfona – który ma większą pamięć operacyjną niż Saturn 5, który poleciał na księżyc w 1969 roku – można uzyskać dostęp do dowolnej biblioteki na świecie, przeczytać najnowsze badania naukowe nie wychodząc z domu, nauczyć się dowolnego języka na świecie wprost od native speakera. Tymczasem większość z nas woli TikToka, YouTube’a, czy jakiekolwiek medium społecznościowe..
TV Porozmawiajmy o chronotypach
Cieszy mnie każda okazja, gdy o znaczeniu dobrego snu i czynnikach, które go wspierają, mogę opowiedzieć w mediach mainstreamowych. Moim marzeniem jest, aby wiedza na ten temat była czymś powszechnym, ogólnodostępnym, oczywistym – tak jak powszechna i oczywista jest sama potrzeba snu.
W krótkim materiale wideo podsumowałam kilka kluczowych wskazówek, które mogą poprawić jakość snu i regeneracji.
Wystawa: DOBRA/NOC
Co składa się na dobry sen?
O tym właśnie opowiadała wystawa „DOBRA/NOC” prezentowana podczas Łódź Design Festival w 2022 r., na której można było zobaczyć wybrane projekty studentów School of Form Uniwersytetu SWPS, zrealizowane w ramach zajęć z Projektowania Produktu, Materiałoznawstwa i Design Research.
Książka “Szałas na hałas”
W 2021 r. napisałam książkę o tworzeniu poczucia bezpieczeństwa za pomocą zmysłów w domu, przestrzeni i Kosmosie. Ta publikacja to pigułka wiedzy z najważniejszymi wnioskami, jakie wyciągnęłam z kilkunastoletniego doświadczenia jako badaczka i projektantka.
Szkoła to nie tylko budynek
Jesienią 2021 r. otworzyłam konferencję organizowaną przez inicjatywę Fundacja Dom Pokoju. Tematem mojej prezentacji była rola poszczególnych zmysłów w doświadczaniu przestrzeni oraz projektowanie poczucia bezpieczeństwa.
Projektowanie przestrzeni
Projektowałam przedszkola, przychodnie, domy wielopokoleniowe i kawalerki dla samotnych mam. Zawsze z dużą dozą ciekawości i empatii słuchałam potrzeb moich klientów, tak aby ich wnętrza nie były tylko modną scenografią, ale także użytkową i bezpieczną przystanią.
Dom jutra
W 2020 r. byłam współprojektantką Domu Jutra – powstałego z inicjatywy marki IKEA przykładu przestrzeni mieszkaniowej zaplanowanej i funkcjonującej z pełnym poszanowaniem natury jako samowystarczalnego bytu.
HABITAT LUNARES
We wrześniu 2018 r. byłam komandorką analogowej misji kosmicznej na terenie Habitatu LunAres, czyli izolowanego siedliska astronautów, odwzorowującego 1:1 siedzibę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Badania w poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa w przestrzeni
Poszukując poczucia bezpieczeństwa i komfortu zmysłowego w radykalnie zmiennych warunkach otoczenia, uważnie łączę ze sobą warsztat projektantki i naukowczyni.